سیستم (1)GPS

کاربردهای : GPS

 GPSاطلاعات اضافی دیگری نیز نظیر عرض جغرافیایی (Latitude) طول جغرافیایی (Longitude)و ارتفاع ( Altitude) به شما می دهد. برای اینکه گیرنده ها جذابیت بیشتری داشته باشند و همچنین ناوبری را آسان نمایند، این اطلاعات خام به صورت یک نقشه دیجیتالی (Map)  در حافظه گیرنده ذخیره می شود. همچنین گیرنده این قابلیت را دارد که نقشه ناحیه زندگی استفاده کننده را در خود نصب نماید تا نقاط مشخص شده توسط  GPSقابل درک باشد . GPSنه تنها موقعیت شما را روی نقشه نشان می دهد بلکه مسیری را که رانندگی کرده اید را نیز بدقت دنبال می کند. اگر هنگام ترک مبداء، گیرنده  GPSرا روشن کنید، گیرنده از آن لحظه شروع به تبادل اطلاعات با ماهواره ها کرده و مسیر حرکت شما را ردیابی می کند و علاوه بر آن اطلاعات ارزشمند زیر را با کمک زمان سنج داخل آن برایتان محاسبه می نماید:

- چند کیلومتر از مبداء تاکنون حرکت کرده اید.

- چه مدت زمان در حال رانندگی هستید.

- سرعت حال حاضرتان چقدر است.

- سرعت متوسطه تان تا به اینجا چقدر بوده است.

- ترسیم یک دنباله روی نقشه که نشان می دهد دقیقاَ از کجا شروع به حرکت کرده اید.

- تخمینی از زمان رسیدن به مقصد در صورتی که سرعت حال حاضرتان را ثابت نگاه دارید. ( در صورتی که مختصات مقصد را داشته باشد)

اغلب گیرنده ها بخشی از فضای حافظه شان را به ذخیره کردن دیتاهای ناوبری که توسط کاربر وارد می شود اختصاص می دهند. این امر کارایی گیرنده ها را افزایش می دهد، زیرا به شما اجازه می دهد که اطلاعات نقاطی از زمین را در حافظه  GPSضبط کنید. درصورتی که از سیستم  GPSنصب شده در خودروی خود استفاده می کنید می توانید نقشه دیجیتالی هر شهر را بر روی  CDهای تهیه شده در هنگام ورود به آن شهر از فروشگاهای مطبوعاتی یا فروشگاههای  High Techتهیه نمایید .( این مطلب برای کسانی که در کشورهایی که  GPSفعال است مورد استفاده می باشد)

 

نقاط زیر مکانهایی هستند که معمولاً مردم علاقمند هستند که در حافظه گیرنده شان ، آنها را داشته باشند :

 -  بیمارستان ها یا مراکز درمانی و اورژانس

-  تعمیرگاههای مجاز ( هر شرکت آرم خود شرکت را به عنوان تعمیرگاه مجاز در  MAPسیستم  GPSخودروی همان شرکت درج کرده است )

-  دفاتر پلیس

-  پمپ بنزین ها

-  مکانهای مناسب برای تفریح و چادر زدن

-  فروشگاههای زنجیره ای

-  مکانهای خوش منظر و تاریخی

-  فرودگاهها و ترمینالهای مسافربری

-  و . . .

همچنین با ترکیب تعدادی از نقاط راه می توان یک مسیر ایجاد کرد. یک روش برای استفاده از این قابلیت به این ترتیب است که سیستم به طور منظم نقاط راهی را که در طول یک مسافرت داشته اید در حافظه گیرنده ذخیره می کند. بنابراین برای برگشت و یا در مسافرتهای آینده در همین مسیر به راحتی از این نقاط می توانید استفاده کنید. یکی از کاربردهای  GPSدر خودروهای تجاری و ترانزیتی به غیر از کاربردهایی که در بالا برای راننده ذکر شد این است که موقعیت خودرو را برای صاحبان شرکت های حمل و نقل ترانزیتی مشخص می کند ، که خودرو در کجا است و کدام مسیر را می پیمایند و چه زمانی باقی مانده تا به مقصد برسد وبه طور کلی کنترل بر خودروهای خود دارند و می توانند با استفاده از این اطلاعات برنامه ریزی و زمان بندی امور شرکت خود را با کیفیت عالی انجام دهند.. بعضی شرکت های بزرگ خودروسازی برای خدمات رسانی بهتر به مشتریان خود با استفاده از  GPSمی توانند موقعیت خودروهای  GPSدار خود را در خارج از شهر داشته باشند و در مواقعی که خودرو نیاز به تعمیرات امدادی دارد ، راننده با فرستادن پیام امدادی ، شرکت موقعیت خودرو را به نزدیکترین امداد خودرو سیار تخت پوشش آن شرکت داده و امداد سیار را به خودروی معیوب در کمترین زمان ممکن راهنمایی می کنند تا رضایت مشتری را تا حد مطلوب جلب کنند .

GPS 2

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 100)
مکان خود را به اشتراک بگذارید